Na początek…

Nasz szczep już po raz piąty przygotowuję rajdo-biwak „Szlakiem Powstańców Wielkopolskich”. Równie dobrze można powiedzieć, że aż po raz piąty. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja rajdu, będzie równie udana jak te w latach poprzednich. Ta impreza to otwarcie obchodów 100-lecia Harcerstwa Polskiego dla harcerzy i harcerek Szczepu ZHP im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach. Jednocześnie duża rocznica, pokrywa się z taką małą. To już pięć lat od kiedy wpadł nam do głowy pomysł na klimatyczny rajd w środku zimy. Pięć lat to niewiele, jednak na tyle dużo, by już nowe pokolenie wędrowników brało na siebie organizację całego rajdo-biwaku. Pięć lat temu iskrą, która zapoczątkowała cały ten projekt, była zbliżająca się rocznica 80-lecia harcerstwa skalmierzyckiego i chęć uczczenia pamięci bohatera szczepu. I tak pewnego jesiennego wieczoru, po pewnych rozmowach (wielogodzinnych), po pewnych przekonywaniach niedowiarków i wątpiących… Postanowiliśmy, że spróbujemy to zrobić. Początki były trudne… Z czasem ambicje, kreatywność, zaangażowanie i ogromny wkład pracy dał ten rezultat, o który nam chodziło. Rajd otoczony został odpowiednim klimatem, historią, strojami i rekwizytami. Udało się dobudować część biwakową i ostatecznie przekształcić ten hufcowy rajd w dużą imprezę wędrowniczą. Ciężka praca nie poszła na marne, bo z roku na rok ściąga on wędrowników z całej wielkopolski i nie tylko. Zależy nam by nikt nie żałował, że zdecydował się wziąć udział w naszej imprezie. Zatem do zobaczenia w Nowych Skalmierzycach…