XII Rajdo-Biwak przeszedł do historii

XII Rajdo – Biwak „Szlakiem Powstańców Wielkopolskich” zakończony sukcesem przeszedł do historii.

W dniach 2-4 lutego na terenie naszego miasta odbyła się impreza upamiętniająca wydarzenia z Powstania Wielkopolskiego. Harcerze z całej Polski przyjechali do Nowych Skalmierzyc, aby zmierzyć się ze swoimi słabościami, trudem zadań, ale również przeżyć niesamowitą przygodę na szlaku rajdu. Udział wzięło 21 patroli z całej wielkopolski, a także województwa pomorskiego, oraz małopolskiego. Zadania do wykonania wymagały od uczestników sprytu, podstępu, sprawności fizycznej, dobrej gry aktorskiej, ale przede wszystkim kooperacji w grupie. Znalazło się również sporo czasu na integrację między środowiskami.

Zmagania ekip powstańczych zwieńczyła Gala Profil Paderewskiego, która odbyła się na stadionie miejskim w Nowych Skalmierzycach. Nagrody oraz statuetki „Profil Paderewskiego” zostały przyznane w następujących kategoriach:
I. Mistrzowie współpracy – 7DW i inne mniejszości narodowe z Ostrowa Wielkopolskiego
II. Najchytrzejsi z chytrych – Oryginalne Feniksy z Kalisza
III. Najlepszy strój – I Pluton Jarocińskich Kompanii Lotnych z Jarocina
IV. Znakomite aktorstwo – Stokrotki ze Złotowa
V. Zwycięzcy XII edycji – I Pluton Jarocińskich Kompanii Lotnych z Jarocina

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom Rajdo – Biwaku. Wzięcie udziału w rajdzie już jest wielkim sukcesem i wysiłkiem. Prócz nagród głównych każdy patrol otrzymał zestaw upominków i gadżetów: identyfikatory, smycze z logiem Rajdo – Biwaku oraz Szczepu Granica, powstańcze skarpetki przygotowane specjalnie na tę imprezę oraz gry planszowe.

Galę Profil Paderewskiego zwieńczył koncert znanego zespołu Cisza jak ta.

Organizatorzy Rajdo – Biwaku z całego serca dziękują wszystkim, który choćby przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy Burmistrzowi Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – Pani Bożenie Budzik, która po raz 12-sty objęła naszą inicjatywę patronatem honorowym oraz wsparciem finansowym. Chcemy również podziękować Komendantowi Chorągwi Wielkopolskiej hm. Tomaszowi Kujaczyńskiemu, delegacją chorągwianym, panu Posłowi Tomaszowi Ławniczakowi, dyrekcji i kadrze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach, dyrekcji Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, zaprzyjaźnionym firmom, harcerzom i przyjaciołom zaangażowanym w organizację całego projektu. mieszkańcom, którzy przyjęli od naszych powstańców flagi powstańcze i wywiesili je w swoich domach oraz całej obsłudze sceny i stadionu. Nie sposób jest wymienić wszystkich z imienia i nazwiska. Z całego serca dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za najmniejszą cegiełkę dołożoną do naszej imprezy. Bez Was nie stworzylibyśmy tak wspaniałego dzieła.

Teraz czas odpocząć po długich przygotowaniach i nabrać sił na organizację przyszłorocznej edycji. Poprzeczka postawiona bardzo wysoko, więc trzeba sprostać postawionemu zadaniu.